Tek Kanal 5V Röle Kartı Dahili Optokuplör Entegreli
Tek Kanal 5V Röle Kartı Dahili Optokuplör Entegreli
Tek Kanal 5V Röle Kartı Dahili Optokuplör Entegreli

Tek Kanal 5V Röle Kartı Dahili Optokuplör Entegreli (KK135)

0,00
Marka : Kompent
Fiyat : ₺22,85  + KDV
KDV Dahil : ₺27,42

Dahili Optokuplör Entegresi ile voltaj sıçramlarına karşı Arduino ve Bilgisayar USB arayüzünü koruma

Tek Kanal 5V Röle Kartı Dahili Optokuplör Entegreli

 

Tek Kanal 5V Röle Kartı, Arduino gibi geliştirme kartları ile beraber kullanılan bir röle kartıdır. Kart üzerinde entegre edilmiş şekilde 817C optokupör entegresi bulunmaktadır. Optokuplör sayesinde röle ve mikrodenetleyici kartı birbirinden izole edilebilmektedir. Bu sayede olası kontak hatalarına karşı mikrodenetleyici kart ve bilgisayar USB arayüzü korunmaktadır.
 

 

Tek Kanal 5V Röle kartı üzerinde bulunan röle ile 250VAC 10A AC veya 30VDC 10A DC değerlerine kadar anahtarlama yapabilmektedir.
 

Röle kartları harici yükleri anahtarlamak için kullanılmaktadır. Tek Kanal 5V Röle Kartı NO (Normalde Açık) veya NC (Normalde Kapalı) modda çalışmaktadır.
 

Tek Kanal Röle Kartı üzerinde her röle için LED Uyarı ışığı bulunmaktadır. Rölelere enerji geldiğinde bu ledler yanmaktadır. Bu sayede rölelerin açık olup olmadığı kart üzerinden gözlemlenebilmektedir.


Tek Kanal 5V Röle Kartı Dahili Optokuplör Entegreli 
Özellikler

 

  • Dahili Optokuplör

  • Tek Kanal 5V

  • NC ve NO

  • 250V@10A AC ve 30V@10A DC Röle

  • LED Uyarı ışığı (Röleler açıldığında ON/OFF konumu belirtisi)

 


Tek Kanal 5V Röle Kartı Dahili Optokuplör Entegreli Kullanım Bilgileri

 

Tek Kanal 5V Röle Kartı dahili optokuplör devresi bulunmaktadır. Bu sayede olası kontak hataları vb. gibi durumlarda mikrodenetleyici kart ile röle devresi birbirinden izole olduğundan, mikrodenetleyici kartınız korunmaktadır. Ne yazık ki izole olmayan devrelerde mikrodenetleyici kartınızdan bilgisayarınızın USB arayüzüne voltaj sıçramaları meydana gelebilmekte ve bilgisayarın USB arayüzüde zarar görebilmektedir. Bu gibi durumlardan kaçınmak için mikrodenetleyici kartlarınızla beraber röle kartını kullandığınız zaman optokuplör devreli röle kartlarını kullanmanızı tavsiye etmekteyiz.
 

!!!Rölenize Yüksek Değerlerde Yük bağladığınızda optokuplör devresinin kullanılması kompent.com tarafından önerilmektedir!!!

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR