Teslimat ve İade

 
www.kompent.com ‘dan alınan her ürün 30 desi’ye kadar anlaşmalı kargo (Aras Kargo) ile gönderilmektedir. Farklı kargo firması ile gönderim isteniyorsa lütfen sipariş notuna ekleyiniz. Sipariş notundan ayrıca belirtilmediği sürece bütün kargolar 30 desiye kadar siparişler Yurtiçi Kargo ile gönderilecektir. 30 desiden daha fazla boyutlu ürünler müşterinin önerisi doğrultusunda farklı kargo firmaları ile gönderilebilir.

 
Kargo Ücreti

Kargo ücreti, mesafeye göre farklılık göstermektedir. Satın alım aşamasında kargo ücreti ayrıca satın alım ekranında gösterilmektedir. Ücretsiz kargo 30 desi’ye kadardır.

 
İade ve Ürün Değişimi

Cayma Hakkı

Müşteri Satış Sözleşmesi 5. Ve 6. Madde de cayma hakkı hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşabilirsiniz.
Sitemizden alınan her ürün için 14 gün içinde cayma hakkı bulunmaktadır.
Cayma bildirimi için  [email protected] ya da [email protected] adresine e-posta gönderilmelidir ve +90 216 399 20 21 no’lu telefonla bilgi verilebilir

 
Cayma hakkı kullanılmayacak ürünler durumlar

Aşağıda belirtilen durumlarda cayma hakkı kullanılmamaktadır.
Niteliği itibarıyla iade edilemeyecek ürünler, tek kullanımlık ürünler, kopyalanabilir yazılım ve programlar, hızlı bozulan veya son kullanım tarihi geçen ürünler, alıcı isteği üzerine özel olarak üretilmiş, yurtdışından kullanıcı ihtiyacı doğrultusunda özel olarak ithal edilmiş ürünler için cayma hakkı kullanılamaz. Aşağıdaki ürünlerde cayma hakkının kullanılması, ürünün ambalajının açılmamış, bozulmamış ve ürünün kullanılmamış olması şartına bağlıdır. 

 
 • 1.    Taşınabilir Bilgisayar (işletim sitemi kurulduktan sonra iade alınmayacaktır.)

  2.    Her türlü yazılım ve programlar

  3.    DVD, VCD, CD ve kasetler

  4.    Bilgisayar ve kırtasiye sarf malzemeleri (toner, kartuş, şerit, ram, ekran kartı v.b)

  5.    Masaüstü ve dizüstü bilgisayar toplanmasında kullanılan her türlü donanım malzemeleri (Ram, güç kaynağı, işlemci, anakart vs)

  6.    Hür türlü kozmetik ürünleri

  7.    Telefon kontör siparişleri

  8.    ESD(elektrostatik) poşetli ürünler, kartlar, modüller

  9.    3D yazıcılar, 3D tarayıcılar ve filamentler

  10. Elektronik sarf malzemeler, her türlü aktif ve pasif komponentler, her türlü entegreler, yapısı itibari ile elektronik kart yapmaya yarayan her türlü sarf malzemeler ve PCB’ler

   

  11. Ambalajı ve kutusu açılmış ölçü aletleri

Kurumsal Müşteriler için Cayma Hakkı

Kanunen cayma hakkı tüketiciye tanınmış bir hak olup, tüketici tanımı içinde yer almayan gerçek ve tüzel kişilerin Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun’a dayanarak cayma hakkından yararlanmaları mümkün değildir.  Tüketici olmayan ALICI’ların satın almış oldukları ürünlerin iadesi ancak üretici firmanın onayı ile, müşteri memnuniyeti gözetilerek, İHTİYARİ OLARAK gerçekleştirilmektedir. Burada belirtilen takdiri durum ALICI’ya  hiçbir kazanılmış hak vermemektedir. TAKDİRİ OLARAK iadesi kabul edilen ürünler ancak iade faturasının kesilerek ALICI’ya teslim edilmesi halinde mümkün olmaktadır. Aksi takdirde işlem gerçekleştirilmeyecektir.

 
Arızalı Ürün ve İade

 
Kompent.com dan alınan bir ürünün arızalı olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle iletişime geçiniz.
 
Garanti belgesi ile satılan ürünlerden olan veya olmayan ürünlerin arızalı veya bozuk olanlar, garanti şartları içinde gerekli onarımın yapılması için bize gönderilebilirsiniz.

Bu takdirde anlaşmalı olduğumuz Yurtiçi Kargo ile gönderilen ürünlerde kargo giderleri tarafımızdan karşılanacaktır.  Diğer kargo firmaları ile gönderilen ürünlerde kargo bedeli ALICI’ya aittir. ALICI gönderilen ürünleri orijinal kutusunda ve taşıma sırasında doğabilecek zararlara karşı en iyi şekilde kutulayıp göndermek zorundadır. Taşıma sırasında doğabilecek zararlardan Meksem Mühendislik sorumlu tutulamaz. 

ALICI tarafından yanlış kullanım sonucu doğan arıza ve bozukluklar meydana gelmişse, Teknik Servisimizin kararı doğrultusunda ürünlerin tamir edilmesi için teknik servis ücreti istenebilir. Eğer gönderilen ürünlerde herhangi bir arıza bulunamaması ya da ALICI yanlış kullanım sonrası bozukluk ve arızalı ürünlerin geri iade gönderilmesinde kargo bedeli ALICI tarafından karşılanacaktır.

İlk açılışta kullanıcı hatası olmayan bozuk ve arıza ürünlerde teknik servis raporu doğrultusunda ürün yenisi ile değiştirilmekte ya da Alıcı isteği doğrultusu ücret iadesi yapılmaktadır. Teknik Servis Raporu hazırlama süresi ortalama 7 iş günüdür. Teknik servis raporundan sonra 3 iş günü içinde ücret iadesi, tarafınız tarafından yapılan ödeme yöntemine göre iade edilmektedir. Kredi kartı ile yapılan alışverişlerde ücret iadesi tarafımızdan 3 iş günü içinde yapılmasına rağmen, bankanızdan kaynaklı gecikmeler yaşanabilmektedir. Bu durumda lütfen bankanız ile iletişime geçiniz. 

İlk kullanım arızalı ürün bildirim süresi teslim tarihinden sonra 2 gündür. 2 günden sonra yapılan bildirimler, garanti koşulları çerçevesinde değerlendirilecektir.

Kurumsal Müşterilerin satın almış oldukları ürünlerin iadesi ancak üretici firma ve teknik servis raporu onayı ile, müşteri memnuniyeti gözetilerek, İHTİYARİ OLARAK gerçekleştirilmektedir. 

 

Meksem Mühendislik Danışmanlık Enerji Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.

 
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR