HAKKIMIZDA

 

2010 Yılından itibaren çeşitli sektörlerde Ar-Ge çalışmaları yapan, yükseköğretim ve ortaöğretim kurumları ile de işbirliği ve uyum içerisinde çalışan ekibimiz, 2017 yılında TÜBİTAK Bireysel Genç Girişim desteği ile bir teknogirişim firması çevresinde toplandı. Ar-Ge projeleri geliştirerek sürekli üreten Meksem Mühendislik, yaptığı ticari faaliyetleri internete taşıyarak 2018 yılı içerisinde kompent.com internet sitesini kurdu.

 

Akademik literatür ile teknolojik gelişmeleri yakından takip eden ekibimiz ile ülkemizde her kesime, ilgisi doğrultusunda elektronik bileşen, geliştirme kartları, robotik setleri ulaştırarak ülkemizin Ar-Ge kültürünün gelişmesine katkıda bulunmayı amaçlamaktayız. Bu sebeple sadece ürün değil ürünlere ait know-how bilgisini de site üzerinden ziyaretçilerimizle ve müşterilerimizle paylaşıyoruz.

 

Bu kapsamda bir bakanlık ile ortak çalışma neticesinde ülkemizdeki 70 ile robotik eğitim laboratuvar malzemesi firmamızdan tedarik edilmiştir. Ayrıca birçok üniversite laboratuvarına elektronik komponent, robotik malzeme ve mikrodenetleyici kartlar ile özel elektronik çözümler sunmuş bulunmaktayız.

 

Firmamız, ARGE çalışmaları için üniversiteler ile yakın iş birliğine gitmiş ve danışmanlık desteği almaktadır. Bu sayede yapılan ARGE çalışmaları hem akademik görüş hem de piyasa şartları göz önünde bulundurularak yürütülmektedir.

 

Ekibimiz yapmış olduğu ARGE çalışmaları ile müşterilimize birçok konuda yardımcı olmaktadır. Bu kapsamda özellikle yüksek öğretim kurumlarına yönelik yapay zeka laboratuvarları için de malzeme tedariki yapmaktadır. Bu kapsama ülkemizde bulunan üniversitelere anahtar teslim yapay zeka kullanımı için bilgisayar kurumları ve sanal gerçeklik ürünleri tesliminde bulunmuştur.

ARGE çalışmalarının yanı sıra yükseköğretim kurumlarına yönelik kurmuş olduğu e-ticaret sitesi ile kısa sürede e-ticarette Türkiye’nin markası haline geleceğine inandığımız kompent.com sadece alışveriş yaptığınız bir site olmaktan öte hobi elektronikçilerinin ve profesyonellerin keyifle zaman geçireceği, Dünya ile eş zamanlı bilgiler edinebileceği bir platform olma hedefiyle yola çıkmaktadır.

 

VİZYON

 

Vizyonumuz, sağlayacağımız tedarik kalitesi ile katma değer yaratma potansiyeline sahip teknoloji odaklı proje fikirlerinin stratejik ortağı olmaktır.

MİSYON

 

Misyonumuz, Ürün portföyümüzü sürekli geliştirerek, müşterilerimize ihtiyaç duydukları ürünleri hızlı, güvenli, kaliteyi uygun fiyatta ve en güncel bilgilerle birlikte ulaştırmaktır.

 

 

Meksem Mühendislik Danışmanlık Enerji Sistemleri San ve Tic Ltd Şti

Arduino Türkiye Yetkili Satıcısı Kompent.com
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR