Kızılötesi Sensör 80cm (MZ80 Infrared Sensor E18-D80NK) Yüksek Kaliteli Model
Kızılötesi Sensör 80cm (MZ80 Infrared Sensor E18-D80NK) Yüksek Kaliteli Model

Kızılötesi Sensör 80cm (MZ80 Infrared Sensor E18-D80NK) Yüksek Kaliteli Model (KS132)

0,00
Marka : Kompent
İndirim Oranı : %23 İndirim
Fiyat : ₺35,96  + KDV
İndirimli : ₺27,72  + KDV
KDV Dahil : ₺32,71
Kompenthizliteslimat

Algılama mesafesi 3 ile 80cm arası ayarlanabilir
Robot Arabalarda kullanılabilir

E18-D80NKMZ80 Kızılötesi Sensör 80cm Yüksek Kaliteli Model


MZ80 Kızılötesi Sensör Modülü 3 ile 80cm arasında nesneleri algılayabilmektedir. 80 cm algılama mesafesine sahip olan E18-D80NK kızılötesi sensör endüstriyel uygulamalarda da kullanılabilen kaliteli bir sensördür. Algılama mesafesi 3 ile 80 cm arasında ayarlanabilmektedir.
 

MZ80 Kızılötesi Sensör Algılama Mesafesi Nasıl Ayarlanır?

MZ80 Kızılötesi sensörün arkasında bulunan vida vasıtası ile algılama mesafesi 3 ile 80 cm arasında ayarlanabilmektedir. Algılama mesafesi ayarlamak vidanın saat yönüne çevrilmesi yeterlidir. Saat yönüne çevrildiği zaman algılama mesafesi maksimum 80 cm’ye kadar ayarlanabilmektedir. Fakat vida saat yönünün tersine çok fazla çevrildiği zaman MZ80 Kızılötesi sensör algılama yapmamaktadır. Bu durumda sensör arkasında bulunan vidanın tekrardan saat tarafına çevrilmesi gerekmektedir. 


Çok kolay bir kullanımı olan MZ80 Kızılötesi Modülü bir adet IR alıcı ve IR verici sensör setinden oluşmaktadır. Kızılötesi verici ışık yayar ve kızılötesi alıcı nesnelerden yansıyan kızılötesi ışığı algılamaktadır. MZ80 Kızılötesi Sensör Modülü çok iyi algılama yapmasına rağmen, algıladığı nesnelerin modülden ne kadar uzaklıkta olduğu ölçmemektedir.

MZ80 Kızılötesi Sensör Modülü aslında üretim hatlarında hareket eden cisimleri algılayıp bunları otomatik olarak saymak için tasarlanmıştır fakat kolay kullanımı, uygun fiyatı ve menzili dahilindeki cisimleri algılaması sayesinde robotik uygulamalarda ve robotik araba yapımları gibi uygulamalarda kullanılmaktadır.

MZ80 Kızılötesi Sensör Modülü robotik araba projelerinde, güvenlik sistemleri ya da giriş çıkışların incelenmesi gibi projelerde cisim algılama, algılanan cisimlerden kaçma gibi işlemlerin yapılması için kullanılabilmektedir.

MZ80 Kızılötesi Sensör Modülü 5V gerilimde çalışmaktadır. Tipik olarak 5mA akım harcaması olan modül maksimum 25mA akım harcamaktadır.

MZ80 Kızılötesi sensör modülü 19mm çapında açıklığı olan bir bağlantı ekipmanına kolaylıkla yerleştirilebilmektedir.


MZ80 Kızılötesi Sensör Arduino Bağlantısı


MZ80 Kızılötesi Sensör Modülünün bağlantısı hazır halde 115cm kablosu ile beraber gelmektedir. Kablo içerisinde 3 farklı renkte bulunan kablo damarları sayesinde çıkış alınabilmektedir.

  

  • Kahverengi Kablo Damarı: 5V Bağlantısı
  • Mavi Kablo Damarı: GND Bağlantısı
  • Siyah Kablo Damarı: Logic çıkışı

 

MZ80 Kızılötesi Sensör Modülü tepki zamanı 2 saniyeden daha azdır ve 15 dereceye kadar noktasal algılama yapabilmektedir. MZ80 Kızılötesi sensör fotoelektrik anahtarı NPN tipindedir.

 

 

MZ80 Kızılötesi Sensör Özellikler

 

  • Arduino gibi mikrodenetleyici kartlar ile tam uyumlu
  • 5V Çalışma gerilimi
  • 25mA maksimum akım akışı
  • 3 ile 80cm arasında ayarlanabilir algılama mesafesi
  • 45mm uzunluğunda
  • 17mm çapında
  • 115cm kablo uzunluğu
Fırsat Ürünleri