2 Kanal 5V Röle Kartı Optokuplör Entegreli
2 Kanal 5V Röle Kartı Optokuplör Entegreli
2 Kanal 5V Röle Kartı Optokuplör Entegreli

2 Kanal 5V Röle Kartı Optokuplör Entegreli (KK136)

0,00
Marka : Kompent
Fiyat : ₺28,93  + KDV
KDV Dahil : ₺34,71

Optokuplör Entegresi ile voltaj sıçramalarına karşı Arduino ve bilgisayar USB arayüzünü koruma

2 Kanal 5V Röle Kartı Optokuplör Entegreli

 2 Kanal 5V Röle Kartı, Arduino gibi geliştirme kartları ile beraber kullanılan bir röle kartıdır. Kart üzerinde optokuplör sayesinde röle ve mikrodenetleyici kartı birbirinden izole edilebilmektedir. Bu sayede olası kontak hatalarına karşı mikrodenetleyici kart ve bilgisayar USB arayüzü korunmaktadır.

2 Kanal 5V Röle kartı birbirinden bağımsız 2 adet röleye sahiptir. Her bir röle 250VAC 10A AC veya 30VDC 10A DC değerlerine kadar anahtarlama yapabilmektedir.

Röle kartları harici yükleri anahtarlamak için kullanılmaktadır. 2 Kanal 5V Röle Kartı NO (Normalde Açık) veya NC (Normalde Kapalı) modda çalışmaktadır.

2V Röle Kartı üzerinde her röle için LED Uyarı ışığı bulunmaktadır. Rölelere enerji geldiğinde bu ledler yanmaktadır. Bu sayede rölelerin açık olup olmadığı kart üzerinden gözlemlenebilmektedir.

2 Kanal 5V Röle Kartı Optokuplör Entegreli Özellikler

  • 2 Kanal 5V
  • NC ve NO
  • 250V@10A AC ve 30V@10A DC Röle
  • Her röle için LED Uyarı ışığı (Röleler enerjilendiğinde)
  • Dahili Optokuplör

2 Kanal 5V Röle Kartı Optokuplör Entegreli Kullanım İpucu 

2 Kanal 5V Röle Kartı dahili optokuplör devresi bulunmaktadır. Bu sayede olası kontak hataları vs. gibi durumlarda mikrodenetleyici kart ile röle devresi birbirinden izole olduğundan mikrodenetleyici kartınız korunmaktadır. Ne yazık ki izole olmayan devrelerde mikrodenetleyici kartınızdan bilgisayarınızın USB arayüzüne voltaj sıçramaları meydana gelebilmekte ve bilgisayarın USB arayüzü de zarar görebilmektedir. Bu gibi durumlardan kaçınmak için mikrodenetleyici kartlarınızla beraber röle kartını kullandığınız zaman optokuplör bağlantısını kullanmanızı tavsiye ederiz.

2 Kanal 5V röle kartı JDVcc ve Vcc pinlerine takılı jumper ile beraber gelmektedir. Optokuplör devresini kullanmak için bu jumper çıkartılıp harici olarak JVDcc ve GND pinleriniz 5V ile beslenmelidir. Bu işlem yapıldığı zaman optokuplör devresini kullanılmış olur ve mikrodenetleyici kart ile röle birbirinden izole edilmiş olur.

Bu işlemin dezavantajı harici olarak 5V güç kaynağı kullanılmasıdır.

Jumper Takılı Halde Optokuplör devre dışı ;

 

 

 

Jumper Çıkartıldığında Optokuplör devrede ;

 

 !!!Rölenize Yüksek Değerlerde Yük bağladığınızda optokuplör devresinin kullanılması kompent.com tarafından önerilmektedir!!!

 

Örnek Röle Kartı Bağlantı Şeması

Harici 5V Adaptör JVDcc ve GND pinlerine bağlanmaktadır.
 

 

 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR